گوگل مسدودسازی سرویس‌های خود روی مرورگر جدید اج را تکذیب کرد

طبق اعلام رسمی گوگل، تمامی سرویس‌های آنلاین این شرکت در آینده می‌توانند به‌راحتی روی مرورگر جدیدِ مایکروسافت اج اجرا شوند.

گوگل مسدودسازی سرویس‌های خود روی مرورگر جدید اج را تکذیب کرد

همان‌طور که اطلاع دارید، پس‌از سال‌ها پافشاری مایکروسافت بر استفاده از موتور رندرینگ اختصاصی در مرورگر مایکروسافت اج، بالأخره این شرکت تسلیم خواسته‌ کاربران شد و موتور کرومیوم را به‌طور رسمی جایگزین EdgeHTML در مایکروسافت اج کرد.

اتفاق یادشده، افزون‌بر‌اینکه خبر از بهبود‌های عملکردی فراوان در این مرورگر می‌داد، مژده‌ی اجرای سرویس‌های گوگل روی مرورگر جدید ردموندی‌ها را نیز با خود به‌همراه داشت.

با‌این‌حال، در هفته‌ گذشته حواشی بسیاری حول این مرورگر ایجاد شد. بسیاری از کاربران نسخه آزمایشی مایکروسافت اج از عدم اجرای گوگل میت (Google Meet)، سرویس اختصاصی گوگل برای پیام‌های سازمانی روی مرورگر تازه‌نفس اهالی مایکروسافت خبر دادند.

تلاش برای اجرای این سرویس روی مایکروسافت اج پیامی با مضمونِ دانلود مرورگر کروم یا فایرفاکس برای بهره‌گیری از این سرویس به‌همراه داشت. چنین اتفاقی باعث شد تا بسیاری از کاربران شروع به گمانه‌زنی‌های فراوان کنند و ترس از عدم اجرای سرویس‌های گوگل روی مرورگر جدید ردموندی‌ها داشته باشند؛ با‌این‌حال، خوشبختانه واقعیت چیز دیگری است.

 

منبع : زومیت